Šťastný Lazzaro

Nejnovější film z KVIFF distribution režisérky Alice Rohrwacher měl premiéru loni v Cannes, odkud si také odnesl cenu za nejlepší scénář. Příběh o nevolnické komunitě rolníků, kteří jsou z hodiny na hodinu postaveni tvrdé realitě moderní civilizace, byl příslibem skvělého večera. První půlka filmu mi připravila fakt příjemné překvapení, i přesto, že se trochu líně táhl. Pak ale režisérka přehodila výhybku a posunula film do nějaké snové roviny a to pardon.. 🤷‍♀️ tyhle neorealistické filmy a lá starý dobrý de Sica nemusím (asi jsem nekulturní barbar). Nicméně se filmu musí nechat pár nesporných plus. 
Kamera. Samotný příběh. Obsazení! V hlavní roli se objevil neherec Adriano Tardiolo, který svého dobrosrdečného Lazzara ztvárnil naprosto brilantně. Tomu ve vedlejší roli sekunduje úžasná sestra režisérky Alba Rohrwacher, za roli nominovaná na European Film Awards.
@kino.aero #stastnylazzaro #kviff#kviffdistribution #film#alicerohrwacher #cinema #kino#cannes #cannesfilmfestival@aerofilms_cz #littlemoviediary

Přidejte komentář