Tenkrát podruhé

Francouzský film nezklamal ani tentokrát. Výjimečný koncept romantické komedie režiséra Nicolase Bedose lehce evokuje Půlnoc v Paříži Woodyho Allena. 


Šedesátník Viktor (výborný Daniel Auteuil) je bývalý karikaturista a kdysi populární kreslíř, jemuž ujel vlak. Nyní je z něj bručoun a ve vztahu s manželkou (Fanny Ardant) mu to výrazně skřípe. Pak ale dostane od syna darem zážitkovou poukázku od společnosti Time Travelers, která zprostředkovává zámožným klientům návraty do minulosti.  Poté, co je manželkou vyhozen z bytu, se Viktor rozhodne poukázku využít – a vybere si výlet do sedmdesátých let, do dne, v němž svou ženu potkal poprvé a zamiloval se do ní.

Velmi originální nápad, který divákovi vnucuje otázku: „Do které doby byste se chtěli vrátit vy?“ Bedos tak nabízí unikátní podívanou, která nejenže baví, ale především dojímá. Režisérsky i scenáristicky se mu podařilo vytvořit na plátně kouzelnou atmosféru. Jako celek působí skvěle, film pobaví a romantici pustí i slzu.

Foto: Aerofilms

@aerofilms_cz@kino.aero#tenkratpoprve#francouzskyfilm#frenchmovie#francie#danielauteuil#fannyardant#francouzskakomedie#romantika#filmblog#filmblogger#bloger#littlemoviediary

Přidejte komentář