Fany a pes

2D koprodukční animační celovečerní snímek autorského dua Matthias Bruhn a Ralf Kukula, na které se podílel i český Maurfilm, vychází z knihy německé autorky Hannah Schottové Fritzi war dabei. 

Lipsko na konci léta 1989. Dvanáctiletá Fany se stará o Sputnika, psa své nejlepší kamarádky Sophie, která odjela s maminkou na letní prázdniny do Maďarska. Na začátku školního roku se však Sophie do třídy nevrátila a Fany začíná tušit, že její kamarádka jako mnoho jiných uprchla s rodinou na Západ. Fany se odvážně vydává přes hranice, aby kamarádce vrátila milovaného pejska. Stane se díky tomu svědkem pohnutých událostí, které změní budoucnost celé země. Je to příběh pádu Berlínské zdi dětskýma očima. (Maurfilm) 


Příběh Fany a pes vychází ze skutečných událostí a zobrazuje autentické dobové materiály, zvuky a záběry. Animace je překrásná, často se vycházelo z reálných fotografií a lokací – Berlínská zeď, anebo Kostel sv. Mikuláše v Lipsku, kde se scházeli protestující proti režimu na mších. 


Snímek je v zásadě unikátním a jedinečným. Jeho milá atmosféra a vynikající ruční kresba z něj dělají skvělý filmový tip pro rodiče s dětmi.

foto: Balance Film, Trickstudio Lutterbeck, Doghouse Films, Artemis production, MAUR film

Přidejte komentář