Miluj souseda svého

Jedním z topů loňských Slavonic byla i komedie režiséra Theodore Melfi Miluj souseda svého. Snímek je hereckým koncertem především Billa Murrayho a Melissy McCarthy.

Anotace

Vincent (Bill Murray) je stárnoucí válečný veterán jak se patří – mrzutý a nepříjemný na všechny lidi. Když se do sousedního domu nastěhují noví sousedé, jeho poklidný život se obrátí vzhůru nohama a on má najednou každý den na krku 12letého kluka. Ačkoliv je Vincent cynik, který sází, miluje whisky a dost často navštěvuje striptýzové kluby, nakonec se z něj stane ten nejlepší přítel pro chlapce, který se právě vyrovnává s rozvodem svých rodičů, novou školou a novým životem. (Forum Film CZ)

Napravený gambler Bill Murray

Nevrlý a nepříjemný Vincent, válečný veterán z Vietnamu, je hazardní hráč na koňských závodech a dluží peníze kam se podívá. Každý týden ho navštěvuje striptérka Daka, se kterou si jsou přes všechny překážky poměrně blízcí. Když se do vedlejšího domu nastěhuje Maggie se svým synem Oliverem, nabídne jí Vincent hlídání Olivera. Maggie, která čelí rozvodovému procesu, to přijímá a brzy Vincent zjistí, že je Oliver ve škole šikanován. S chlapcem se spřátelí, naučí ho, jak se bránit, vezme ho navštívit svou ženu Sandy v pečovatelském domě a jdou na koňské dostihy či do baru. V rámci školního projektu chlapec proniká více do hlubin Vincentova života a snaží se pochopit jeho chování.

Embed from Getty Images

Hořká komedie, bravurní detaily

Film je lehce hořká komedie se skvělými postavami a bezva napsanými dialogy. Vždy perfektnímu Billu Murraymu role stárnoucího protivného seržanta sedla a rozehrál jí do nejmenších detailů. Skvěle mu přihrává mladý Jaeden Martell, který vypadá jako nadějný herec. Naomi Watts a  Melissa McCarthy doplňují hlavní obsazení také nádhernými výkony.

Bill Murray má prostě v malíku role nerudných dědků, kteří se pod vlivem povětšinou mladších žen přetváří v cosi líbezného. Asi nejlépe je to vidět na jeho spolupráci s Wesem Andersonem. Nicméně, i v případě filmu Miluj souseda svého, se trefil hřebík na hlavičku.

Trailer

Zdroj: YouTube, ForumFilm

Recenze

Režie:
Scénář:
Obsazení:
Kamera:
Hudba

Summary

4.6

Přidejte komentář