Hvězda Duny zazáří v prequelu Willyho Wonky

Jedna z největších hollywoodských hvězd současnosti Timothée Chalamet se podělil se svými fanoušky na Instagramu o zprávu, která potěší zejména příznivce světoznámého autora Roalda Dahla. Willy Wonka se vrací již potřetí!

Legendární knižní předloha ožívá již potřetí

Knihy britského autora Roalda Dahla jsou v anglosaských zemích kultovní dětskou literaturou, ale k nám se dostaly v zásadě až po roce 89. Válečný veterán a pilot RAF začal psát knihy pro děti a později i pro dospělé, které se dočkaly mnoha filmových zpracování.

“Příběh malého Karlíka v neobyčejné továrně na čokoládu byl inspirován Dahlovými zkušenostmi z dětství. Ve 20. letech 20. století probíhal v Anglii konkurenční boj mezi dvěma největší výrobci čokolády – Cadbury a Rowntree’s.” (Wikipedia)

Není proto divu, že asi toto dílo dostává již třetí filmovou podobu. Prvního Willyho Wonku bravurně zahrál Billy Wilder v roce 1971 ve filmovém muzikálu Pan Wonka a jeho čokoládovna a druhou tvář mu propůjčil nezaměntelný Johnny Depp v roce 2005. Burtonův Karlík a továrna na čokoládu byla tradičně vizuálním bonbónkem a Johnnyho Willy jakoby ani nebyl z tohoto světa.

Překvapí Chalamet jako mladý Wonka?

V pořadí již třetí film s prostým názvem Wonka by měl diváky tentokrát zavést do Willyho mládí. Wonka bude podrobně popisovat příběh původu svérázného chocolatiera a je první filmovou adaptací této klasiky bez postavy Karlíka.

Do hlavní role byl obsazen právě Timothée Chalamet, který v posledních letech exceloval ve filmech Call me by your name, Beautiful Boy či Malé ženy. Není proto divu, že hollywoodská společnost Warner Bros. Pictures sází právě na něj.

Vedle Timmyho se můžeme těšit na Olivii Colman, Rowana Atkinsona, Sally Hawkins či Matta Lucase. Režie se ujal Paul King a premiéra je očekávána na rok 2023.

A který Willy Wonka je nejbližší vám? Gene Wilder, Johnny Depp nebo Timothée Chalamet?

Zdroje informací: csfd.cz, instagram.com, imdb.com, cnn.com, wikipedia.cz

Photo credit: Getty

Přidejte komentář