Call me by your name

Call me by your name je původně nezávislý film o první lásce sedmnáctiletého Elia v Itálii 80tých let. Nenápadný film o lásce dvou gayů získal nejen 4 nominace na Oscara, ale i desítky dalších mezinárodních cen.

Anotace

Když si rodiče sedmnáctiletého Elieho pozvou do své velké italské vily na léto hosta, jejich syn z toho není vůbec nadšený. Zpočátku se zdá, že toho s pohledným americkým 24letým studentem Oliverem nemají mnoho společného, když však spolu začnou trávit více času, začne mezi nimi vznikat něco mnohem hlubšího než je přátelství… (Falcon)

Když má film atmosféru

Režisér Luca Guagagnino neskutečně dobře vystihl atmosféru příběhu. Motiv filmu je zasazený do letní kvetoucí a zářící Lombardie, kde narážíte na krásu, umění a historii na každém kroku. Není snad ideálnější doby a místa pro zasazení milostného příběhu.

Film je geniální svým detailním a naprosto přesným zobrazením prohlubujícího se vzplanutí zakázané vášně, přesným vedením herců a jejich fenomenálními výkony. Naprosto originálním je i použití hudby.

A především musím zmínit závěrečný monolog otce, který z Call by me your name jeden z nejsilnejších filmů o první, stoprocentně odevzdané lásce a vášni člověka k člověkovi.

Nová hvězda Hollywoodu

Timothee Chalamet je novou vycházející ⭐️Hollywoodu. Jeho tvář i charisma jakoby vypadlo ze starých renesačních obrazů, jako by se snad ani nenarodil v USA. Velká škoda, že jeho talent americká Akademie nedocenila.

Festivalový film, který se stal kultovním, ještě než se vůbec vypravil na svou kino tour. Rozhodně by neměl chybět na Vašem seznamu romantických i dramatických filmů.

Zdroj: AerofilmsRežie: Luca Guadagnino
Předloha: André Aciman (kniha)
Scénář: James Ivory
Kamera: Sayombhu Mukdeeprom
Hrají: Timothée Chalamet, Armie Hammer, Michael Stuhlbarg, Amira Casar, Esther Garrel, Victoire Du Bois, Peter Spears

Přidejte komentář