otcovství2

Otcovství

Máme tu další filmovou variaci na téma single táta – malá dcera. Otcovství Paula Weitze vychází z knižní předlohy a nemá být postaveno na komediálních prvcích.. rodinné drama ale nečekejte.

Anotace

Ovdovělý otec zůstane na výchovu dcery sám a musí zvládnout vlastní pochybnosti, obavy, smutek a taky hory špinavých plenek. Inspirováno skutečným příběhem. (Netflix)

Staré téma, nový obal

Film je natočen podle knihy Matthewa Logelina Dva polibky pro Maddy: A Memoir of Loss and Love. Matthew Logelin měl kdysi v roce 2008 velmi populární blog, kde popisoval náhlou smrt své ženy Liz a svou cestu svobodného otce k dceři, která nikdy nepozná svou matku.

Režisér zvolil poněkud netradiční obsazení. Prvoplánový komik Kevin Hart v ní hraje Matta, milujícího manžela, kterému krátce po porodu dcery zemře manželka. První polovina filmu Otcovství (Fatherhood) se zabývá Mattovými pokusy vyřešit rodičovství. Všímá si mnoha vtipných a frustrujících aspektů rodičovství, od řešení koliky až po nepředvídatelné záchvaty zvracení, ke kterým jsou kojenci náchylní. Přestože tyto problémy ztvárnily i jiné filmy, každý rodič se stejně zasměje nebo se rozpláče nad poznáním.

Druhá polovina přeskočí o několik let dopředu. Maddy (Melody Hurd) je nyní ve věku mateřské školy. Když se Matt seznámí s novou ženou, Lizzie (DeWanda Wise), a zamiluje se do ní a být svobodným otcem má najednou zcela nové rozměry. Poté, co proplul dceřiným dětstvím, bojuje s tím, že se chce věnovat svému dospělému životu a zároveň ji nezanedbávat.

Dokonalé rodičovství neexistuje

Film si však všímá zajímavé věci. Chlapi mají často pocit, že musí být pro svou rodinu Supermanem, a proto jsou frustrováni vlastními nedostatky. Hart tuto představu prodává svým střídavě vtipným a zranitelným výkonem. V podání Harta je Matt chlap, který si myslí, že musí být dokonalý, moc dobře ví, že není, a potýká se s tím, jak tyto dvě věci sladit. Scény mezi Mattem a Jordanem nebo Lizzie nabízejí divoký humor, který od Kevina Harta – komika očekáváme. Scény s Maddy jsou naopak něžnější, protože pracuje přesčas, aby zvládl práci dvou rodičů, i když ví, že to je na hranici nemožnosti.

Snímek Otcovství nenabízí žádná nová odhalení o rodičovství a přecházení mezi komedií a sentimentalitou není vždy plynulé. Je to však velmi upřímná óda na lidi, kteří se z toho či onoho důvodu musí věnovat rodičovství sami. Jsou tu scény, které vás rozesmějí, scény, které vás chytnou za srdce, a herecké výkony, díky nimž uvidíte novou stránku talentu Kevina Harta.

Závěrem

Film Otcovství pod režijní taktovkou Paula Weitze má být drama, působí spíše jako úsměvný rodinný film. Své kvality ovšem má a jednou z nich je stoprocentně obsazení Kevina Harta. Komik, jehož známe především z béčkových komedií, dostal prostor rozehrát svůj talent v dramatickém příběhu. A není jeho chybou, jak byl tento příběh vystavěn a zrežírován. Dramatickou polohu Kevin Hart umí.

Zdroj: YouTube, Netflix

Recenze

Režie:
Scénář:
Obsazení:
Kamera:

3.6

Přidejte komentář