Chyby

Chyby

Další film Chyby režiséra Prušinovského nás zavede do poměrně zajímavého prostředí porno průmyslu. Přichází s tématem, které se u filmu s tímto námětem takřka nabízí samo. Dívka s temnou minulostí se snaží vést nový život, aniž by se dočkala odsouzení za mladické nerozvážnosti. Jde to ale?

Anotace

Ema (Pavla Gajdošíková) je energická pětadvacetiletá prodavačka v supermarketu na malém městě. Tomáš (Jan Jankovský) je třicetiletý pokrývač žijící v nedaleké vesnici. Jedna noc, od které ani jeden z nich nic zásadního nečekal, rychle přeroste ve vztah, lásku a společné bydlení. Ema se rozhodne Tomášovi svěřit se vším, co v životě prožila. Toho to ale nezajímá, protože oba podle něj mají žít jen teď a tady. Náhodné setkání s minulostí ovšem nečekaně odstartuje sérii událostí, která obrátí životy obou dotyčných naruby. (Falcon)

Chybuje každý

Ema je poměrně milá třicítka, která se živí jako prodavačka někde na maloměstě. Zhruba čtyřicetiletý Tomáš je pokrývač a doma na vesnici pěstuje s velkou péčí a láskou kaktusy. Náhodná známost z baru, co vypadala jako záležitost na jednu noc přerůstá plíživě v randění. Po krátkém očuchávání se městská dívka Ema stěhuje na vesnici, kde se z ní rychlostí blesku stává venkovská dívka. Nastává období štěstí.

Avšak jen do té doby, než praskne, že Ema v osmnácti účinkovala v pornu, což jejich vztahem dost zatřese. Tomáš se neumí s takovou informací vypořádat, navíc na malé vsi mu to dává každý sežrat. Ema má výčitky. I přes to se oba mají stále rádi.

Vyústění

Režisér dovádí postavy k naprosto hollywoodsky předvídatelnému závěru, takže vlastně nemůžete čekat žádný překvapivý závěr. Film celkově jen klouže po povrchu, hlubšího poznání postav a jejich důvodů proč a jak se nedočkáte. Máme zde takovou poněkud syrovější love story z venkova, která se ovšem příšerně vleče a navíc je děsně předvídatelná, takže zhruba ve třetině filmu je vám jasné, jak to dopadne.

Obsazení

Co se mu musí ovšem nechat, je casting. Obě hlavní role svěřil zcela neznámým tvářím a udělal dobře. Nedá se říct, že by film stál na nich, ale rozhodně svými výkony zvedají kvalitu filmu o level výš. Janu Jankovskému rozhodně uvěříte jeho venkovského balíka a Pavla Gajdošíková se také neztratí.

Závěrem

Prušinovský je skvělý seriálový režisér a toho by se měl držet. Film Chyby určitě není špatný film, je to spíše lehce nadprůměrný, ale zároveň naprosto zapomenutelný. Pevně věřím tomu, že si projede nějaké to festivalové kolečko, sebere nějakou cenu, ale celkově se zařadí do skupiny klubových / artových filmů, které si už nikdy víc nepustíte.

@ YouTube, Offside Men

Recenze:

Režie:
Námět:
Obsazení:
Kamera:
Scénář:

Souhrn

4

Přidejte komentář