Meet The Feebles

Režiséra Petera Jacksona zná celý svět díky jeho zpracování Tolkienova světa a následným filmům z již hollywoodské produkce. Málokdo ale zná jeho ranou tvorbu, kdy se coby mladý a nadějný filmař pouštěl do prapodivných projektů, které mohou vzniknout opravdu jen té nejkrásnější zemi na světě.


Drtivá většina novozélandské produkce je buď děsně Maori anebo slušně řečeno divná.  Meet the Feebles je jeho druhým filmem, je hodně divný, ale za mě velká legrace.


Loutková satirická show, parodující cokoliv si lze představit. Temné zákulisí kabaretního divadla, kde hlavními postavami jsou roztomilá zvířátka s lidskými vlastnostmi, zvyky, klady a zápory. 
Je to zkrátka prostředí, v němž jde každý s každým, natáčí se tvrdé porno, uskutečňuje se obchod s drogami, řeší se spor o otcovství, a hlavně se celé představení rozpadá s osobními problémy jednotlivých účinkujících. Prostě showbusinness! 

Na scény s promiskuitním králíčkem, přežírající se sexuálně frustrovanou hrošicí, žáby s absťákem – veterána z Vietnamu, nebo paparazzi mouchou ale hned tak nezapomenete.

@nzfilmcommission

#film #meetthefeebles #newzealand#peterjackson #littlemoviediary #hippo#frog #stars #puppetshow#familyshow #loutky #filmblog#filmozviratkach

Přidejte komentář