Bohemian Rhapsody

Natočit film mapující vznik a život skupiny Queen a především jejího nezaměnitelného leadera Freddieho Mercuryho, bez patosu, vtipně a s dobrými herci je jako vyjít na Everest na chůdách. Bryan Singer to dal a dal to božsky, jak si Queen zaslouží.

Anotace

Snímek “Bohemian Rhapsody” je úchvatnou oslavou kapely Queen, jejich hudby a především výjimečného frontmana Freddieho Mercuryho. Dosáhli fenomenálního úspěchu, ale Freddie zcela nečekaně otočil a, obklopen temnými vlivy, opustil Queen v honbě za vlastní sólovou kariérou. Poté, co bez spolupráce s Queen ohromně trpěl, se Freddiemu podařilo znovusjednotit kapelu právě včas, aby mohla vystoupit na koncertu Live Aid. Zatímco statečně čelil nedávné diagnóze AIDS, dokázal dovést skupinu k jednomu z největších vystoupení v dějinách rockové hudby. Queen tak zanechávají odkaz, který dodnes inspiruje outsidery, snílky a milovníky hudby. (HBO GO)

Legenda znovu ožívá

Je to příběh o kapele, která již od počátku byla předurčena být legendární a jedinečnou. Z filmu je cítit preciznost a důraz na detail, který mi v jiných životopisných filmech občas chybí. Je v něm skryta duše dokonalého příběhu, který tady zase dlouho nebyl a nejspíš tu zase dlouho nebude. To však jen a díky osobě a životu Freddieho.

Herecký koncert

Rami Malek jako Freddie Mercury si Oscara zasloužil plným právem. Pohyby, mimiku i gesta slavného zpěváka měl zvládnuté bravurně. Zbytek skupiny byl tak přesný, jak fyzicky, tak mimicky či gestikulačně, že jste měli občas pocit, že před vámi stojí skutečný Brian May či Richard Deacon.

A tak jako Jim Morrison má Vala Kilmera nebo pro skupinu ABBA bude jejím filmovým ztělesněním Meryl Streep, tak synonymem pro filmovou Queen už navždy bude Rami Malek.

Zcela výjimečný koncert

Vrcholná scéna na Live Aid byla úžasná. Osobně jsem vystoupení Queenů na LA viděla nespočet krát na YouTube, takže originální záznam mám nakoukaný. Ta neskutečná Freddieho energie a obrovské emoce, které na vás valí během 20 minut na YouTube, se Ramimu podařilo brilantně převést na plátno.


Závěrem

Pokud máte rádi aspoň jednu písničku od Queenů, tenhle film je povinnost.
P.s. Historické a personální nepřesnosti mě zas tak neberou, film jako celek funguje.

Foto: Cinemart, YouTube

Přidejte komentář