Co jsme komu zase udělali? – francouzská nekorektnost na druhou

Před šesti lety přišel do kin úžasný snímek Co jsme komu udělali?. Francouzští tvůrci po celosvětovém úspěchu nenechali nic náhodě a v roce 2019 přišli s pokračováním Co jsme komu zase udělali?.

Anotace

Claude a Marie Verneuilovi, milovníci staré dobré Francie a tudíž i správní maloměšťáci, se tak trochu s těžkým srdcem smířili s tím, že se jejich dcery provdaly za muže rozličných původů a podařilo se jim překonat všechny jejich zakořeněné předsudky. Ale nyní čelí nové hrozící krizi. Jejich čtyři švagrové Rachid, David, Chao a Charles jsou odhodláni z mnoha různých důvodů opustit Francii. Ale jak k tomu přijdou právě Cloude a Marie Verneuilovi? Jejich obavy, že se z jejich blízkosti rozeběhnou po celém světě dcery i vnoučata, je vede k vymýšlení nejrůznějších důvodů jak je ve Francii všechny udržet. A to nejlépe tak, že jim dokáží, že je Francie tou nejúžasnější zemí na světě. A to i přesto, že na ni oba do této chvíle svorně s velkou chutí nadávali. (CinemArt)

První díl na druhou

Dočkáme se veškerého nekorektního humoru, který je v mezích rodinné komedie ještě přijatelný a který stojí za popularitou prvního dílu. Jednotlivé příběhy využívá režisér Chauveron tak, abychom se v každé podzápletce zároveň pobavili i zamysleli sami nad sebou. Problém je, že se tento koncept časem stane příliš rutinním a gradace vtipů možná až příliš souvisí s mentalitou publika, pro které je film primárně určen. Tedy především to francouzské.

Příliš nacionální?

S tím také souvisí některé až přespříliš patriotistické motivy a odkazy na aktuální dění ve Francii, které jsou pro českého diváka stejnou měrou nerozluštitelné až nezajímavé. Přesto nezbývá než smeknout před snahou tvůrců zaútočit vtipem na to, o čem se v současné společnosti a ve Francii obzvlášť příliš nemluví. A za to si tvůrci zaslouží pochvalu. Obrovskou!

Trailer

@ Cinemart, YouTube

Režie: Philippe de Chauveron
Scénář: Philippe de ChauveronGuy Laurent
Kamera: Stéphane Le Parc
Hudba: Marc Chouarain
Hrají: Christian ClavierElodie Fontan

Recenze
Režie:
Obsazení:
Scénář:
Kamera:

Souhrn

4.5

Přidejte komentář