V síti

Snad nejočekávanější dokument tohoto roku, nejnovější filmový počin režisérského dua Klusák – Chalupová vtrhl do českých kin a zbožil hranice návštěvnosti. Vít Klusák opět ukázal, že ostré dokumenty umí a spolupráce s Barborou Chalupovou v tomto případě zvedla kvalitu ještě o level.

Nicméně i tak jsem po tak masivní mediální kampani čekala trochu víc. Většina filmu je postavena prakticky pouze na tom, že tvůrce šokovalo, s jakou rychlostí, intenzitou a v jakém množství se na všechny tři herečky sesypalo tolik hnusu. Takto šokují i diváka, pochopitelně za účelem vyvolat odpovídající emotivní reakce a odpor, případně zděšení u těch, kteří neměli tušení, že k něčemu takovému může na internetu docházet a dochází.

Následkem toho však zaniká prostor na probírání dalších rozměrů celé věci, kdy každá potenciálně zajímavá informace je většinou odbyta jedním titulkem nebo letmou zmínkou, aniž by se k ní film vracel nebo ji jakkoli dále rozváděl.

Je to ovšem naprosto čistá práce, marketingově i filmařsky. Výkony všech tří protagonistek, které hrály dvanáctileté naivní dívky a byly ve svém projevu dostatečně přesvědčivé, je nutno ocenit. Téma je tak závažné, že rozvířilo řadu debat, diskuzí i činům a minimálně se o tom začalo mluvit.

Z pozice matky mě mrzí, že nebyl alespoň jeden případ dotažen veřejně ke klepetům (či ✂️). Z pozice filmaře mě blaží důležité téma, o kterém de mluví (snad to chvilku vydrží) a narvaný cinestar v neděli dopoledne!

Foto: Aerofilms, Milan Jaroš

@v_siti_film@aerofilms_cz#novyfilm#ceskydokument#vitklusak#czechmovie#czechdocument#filmblog#filmblogger#littlemoviediary

Přidejte komentář