Star Wars – Vzestup Skywalkera

SW jsem v zásadě objevila až na vysoký a doteď si pamatuju ty probdělý noci, kdy jsme si přes noc pouštěli celou původní ságu na VHS (ano, to se DVD teprve rodilo) a zrovna přišla do kin Skrytá hrozba. V devadesátkách to bylo wow. Dodnes znám všechny původní epizody téměř zpaměti.

Skočím nějaký to desetiletí a jsme u SW9 🤦‍♀️ (a závěrečné epizody 🤷‍♀️). J.J.Abrams je vynikající režisér a eposy vcelku umí. Ale změna studia této sáze očividně neprospěla. Když si Disney koupil SW, obměnil lidi, tak holt sklidil, co zasel. Prostě ne všechno nový a mladý je prostě dobrý.

A ne, tohle bych si teda na tu vhsku nenahrála. 


Sedmička vsadila na nostalgii, takže i přes nové nudné hrdiny to šlo, protože rozehráli zajímavý příběh – Kylo vs. Rey / stará parta / noví lidi. 
Osmička šla úplně jiným směrem, který jsem naprosto nepochopila, a asi jsem nebyla sama, protože když studio zjistilo, že se jim (a i platícím divákům) nelíbí, kam se epizoda posunula, tak devítkou udělali ze sebe i z fanoušků úplný pitomce. 
Takže se v devítce pokouší napravit všechno z předchozího filmu i se všemi hlavními postavami (živí i mrtví – např. Leia tak nějak zvláštně umírá během 8ep, aby se v 9ep zase objevila živá) potřetí. A mě jako diváka by to mělo zajímat, jak to s nimi dopadne. 


Ten film nemá základy, na kterých by v tomhle směru mohl J.J, Abrams stavět. A stejně se mu nepovede vyvolat jinou emoci než pocit obřího zklamání a zoufalství. Devátým Star Wars se povedlo něco, co jsem netušila, že se vůbec povést může. Téměř ve mně pohřbili nadšení pro tuhle ságu.

Foto: Falcon


@starwars#adamdriverforever#maytheforcebewithyou#theriseofskywalker#myguiltypleasure#stevenspielberg#jjabrams#scifi#hvezdnevalky#love#endofsaga#princessleia#littlemoviediary

Přidejte komentář