Manželské etudy: Nová generace

Filmový debut Manželské etudy, se startrekovským podtitulem Nová generace, režisérky a producentky Hany Třeštíkové sleduje mladý pár, Mirku a Kubu. 
Potkali se na technoparty, měli dcerku Emilku a v den svého šestého výročí se vzali na Staroměstské radnici. Pak samá pozitiva a sociální jistoty, jak by řekl učitel Hájek. Hypotéka, vlastní dům na venkově, druhé dítě, úspěšná kariéra. Následují pády, finanční problémy, nevěra, lži, krize ve vztahu.
První ze série Nové generace Etud představila pár, jehož problémy jsou velmi blízké i mě či mému okolí. Hanka Třeštíková zachytila věčné pachtění se za věcmi, které vlastně nejsou pro život nutné, únavu, frustraci, pocit marnosti. Ze dvou šťastných dvacetiletých technařů se stali třicátníci, kteří se s realitou perou každý sám. 
Především to, jak během let lidé zrají jiným tempem a jak je schopna vztah zatížit únava z „reálného dospělého života“, tedy starosti o děti a peníze a tlak zodpovědnosti. 
Jakub působí jako méně dospělý, méně trpělivý a více naivní než jeho partnerka, přitom právě ona víc trpí jejich rozchodem. 
Rozhodně mi tato série je generačně blíž než ty původní a asi se s těmi současnými protagonisty můžu líp ztotožnit.


@kino.aero @aerofilms_cz@hankatrestikova #manzelskeetudy#novagenerace #newgeneration#dokument #documentary #movie#film @kinosvetozor #littlemoviediary

Přidejte komentář