Štěstí je krásná věc – filmová komedie s promarněným potenciálem

Docela slibný námět na komedii, co myslíte? Sice stokrát provařený, ale přenesený do prostředí české vesnice by mohl být příslibem fajn kina. Jenže.. film Štěstí je krásná věc je bohužel jen ten příslib.

Anotace

Čenda s Janou nemají v životě na růžích ustláno. Oba jsou nezaměstnaní, Čenda má dluhy všude, kam se podívá, a nejčastější návštěvou u nich je exekutor. To ale změní farářem požehnaný loterijní tiket. Pohádková výhra 176 milionů korun otevírá dvojici dveře do velkého světa neomezených možností. Ale také ke spoustě nových kamarádů, kteří by si z výhry rádi ukrojili pořádný kus. A i když se to některým podaří a vztah téhle dvojice to nabourá, přece jen na konci zjistí, že největší výhrou v životě je láska… (Bioscop)

Opisujeme od klasiků?!

Samozřejmě se nabízí okamžité srovnání s Kurvahoši.., neboť námět získání velkého jmění přes noc je tu stejný. No, porovnávání kvalit Chytilová – D. Novák je trochu psycho, že?!

Na druhou stranu musím říct, že to zase takový průšvih nebyl. Děj byl místy trochu vypůjčený, nebo se mi to prostě zdálo holt povědomé 🤷‍♀️ (utrácení v Praze, lepá děva, půjčování kamarádům, konec završí ještě větší bohatství..). Herci ale byli dobře zvolení, ústřední dvojce jsem věřila jak jejich vzájemnou lásku, tak jistou naivitu až přitroublost. Farář byl přesvědčivý prevít a dobře zahraný. Velmi dobře role sedla “mosteckému” Zdeňku Godlovi, který v ní byl super. Zbytek.. prostě odehrál role.

Retro music je vždycky fajn

Potěšila mě nečekaně hudební stránka – nevím, jak se jim podařilo přemluvit Richarda Müllera k nazpívaní úvodní písně, ale je tam. plus klasika Štěstí je krásná věc a dnes již legendární Mumuland Petra Kotvalda, ovšem v podání romské kapely. 👏

Dobrovolně bych na to asi nešla, do letňáku ale dobrý. Rozhodně lepší než Kameňáci a tady již zmiňovaný film Casting na lásku.

Zdroj: Seznam, YouTube

Režie: Jiří Diarmaid Novák
Scénář: Jaroslav Sauer
Kamera: Petr Hojda
Hudba: René Rypar
Hrají: Petra HřebíčkováKarel ZimaJan DolanskýMarek TaclíkOndřej PavelkaJiří Ployhar ml.Zdeněk GodlaTomáš Jeřábek

Přidejte komentář