Casting na lásku – někdy ani FAMU nepomůže!

Tak jsem si tak říkala, jak asi musel vznikat tenhle film. Člověk by skoro řekl, že parta amatérů si natočila film. Ale to bych partu amatérů urazila. Casting na lásku je komedií,, resp. spíše smutnou parafrází na komedii, co není příliš vtipná ani romantická a s realitou nemá nic společného.

Anotace

Ústřední postavou romantické komedie Casting na lásku je neúspěšná herečka Stela Nebeská, která s blížící se čtyřicítkou zjišťuje, že velkou díru do světa už asi neudělá. Ztrácí angažmá v divadle, kde stejně hrála jen nevýznamné role. Po kariérním neúspěchu přichází i osobní – manžel jí začne podvádět a ani se to nijak moc nesnaží skrývat. S porážkou od života se ale Stela nemíní smířit a rozhodně se nevzdá bez boje. Zapřisáhne se, že si stůj co stůj najde někoho, před kým její manžel zbledne závistí. Zahájí tedy velkolepý konkurz na novou lásku. Začne se seznamovat, ale co schůzka, to výstřední a nepoužitelný nápadník a každé rande končí fiaskem. Najde nakonec Stela toho pravého? Nebo všichni pořádní muži už vymřeli? (Bontonfilm)

Když chybí dobrý scénárista, dramaturg, kameraman, producent..

Určitě by bylo lepší, kdyby scénář o rozvedené skoro-čtyřicátnici napsal někdo, kdo je jí věkem a zkušenostmi blíž, postava by se pak nemusela chovat jako idiot. Alespoň minimální cit pro timing vtipů (nebo vlastně čehokoli) se vytrácí, rovněž je viditelná absence zkušeností či financí v nepovedených detailech. Tohle je zoufalé i na TV Barrandov, natož aby na to někdo šel dobrovolně do kina.

Když chybí režisér..

Rozhodně musím přiznat, že dát to celé dohromady je přece jen hodné obdivu. Ale spíše to vnímám jako obdiv organizačně-produkční a následně trochu markeťácký než filmový. Bylo to vůbec v kinech? Chodila paní režisérka opravdu na pražskou FAMU – myslím tím tu jednu z nejprestižnějších filmových škol vůbec? Tento počin by měl být velké varování pro Bontonfilm a Primu! Takhle se český film zdiskredituje natolik, že na něj za chvíli nikdo nepřijde.

Trailer

Zdroj: Bontonfilm, YouTube

Režie: Eva Toulová
Scénář: Eva Toulová
Kamera: Pavel Mědílek
Hudba: David Solař
Hrají: Tereza Němcová-PetráškováMartin Sitta

Recenze:
Režie:
Scénář:
Hudba:
Obsazení:

Souhrn

1.6

Přidejte komentář