Špindl 2 – hodně špatná reklama na zimní středisko

Tak jsem si říkala, vypneš mozek, dáš si brambůrky, natáhneš se na gauč, zapneš Novu a třeba bude legrace. Mozek hrůzou vybouchnul, brambůrky zmizely do první reklamy a slovo legrace tahle parta filmařů zná jen z vyprávění. Komedie Špindl 2 je slušný filmový malér.

Anotace

Silvie je úspěšná lékařka a věří, že konečně našla recept i na šťastný vztah. Renata je manželka známého spisovatele, ve svých kurzech dodává dalším ženám odvahu a sílu k lepšímu životu, ale v jejím vlastním životě jeden osudový prvek schází. Herečka a tanečnice Eliška stojí na začátku slibně rozjeté kariéry, ale komplikuje se jí vztah s přítelem – muzikantem… A chlapi z horské služby jsou vždy připraveni pomoci. Kde jinde by se všechny příběhy mohly protnout a vyřešit, než v zasněženém Špindlu? (Bohemia MP)

Režisérem za pochodu

Kdo je sakra Radek Balaš? To si zase někdo plnil dětské sny? I reklama na Špindl, co visí u výjezdu na Plzeň už několik let, je povedenější. Humor nevtipný, dialogy za hranou trapnosti, divoký hudební a filmový střih.

Navíc v celém filmu prostě není žádná spojující myšlenka, která by dávala příběh do celku. Jediné společné všem příběhům, je samotný Špindl. K závěru sice přichází neodvratný dramatický moment, ale ten je sám o sobě, bohužel dosti předvídatelný.

Proč?

Vždycky si říkám, co vede docela schopné (většinou divadelní) herce k tomu, aby se propůjčili do takovýchto dílek. Peníze, touha po znovuvzkříšení filmové slávy.. ? Bůhví. Bohužel ve filmech s absencí scénáře, dramaturgie, humoru a kvalitní režie se můžou snažit, ale prostě zůstanou toporní a trapní. Jedinou vyčnívající je mladičká Anička Čtvrtníčková, která tak excelovala v druhém Andělu Páně.

V porovnání s tímto bude Ulice vždycky adeptem na Emmy 🙂 ! Film Špindl 2 je bohužel špatný po všech stránkách. Můžeme jen doufat, že nikoho nenapadne točit ještě třetí díl.


Zdroj: YouTube, MP Bohemia

Přidejte komentář