Příliš osobní známost – další nepovedená komedie, u které se nezasmějete

Film slovenské režisérky Marty Ferencové Příliš osobní známost byl natočen podle stejnojmenné knihy Evy Twardzikové. Ta se rovněž podílela i na scénáři.

Anotace

Natálie (Petra Hřebíčková) je šťastná svobodná třicátnice se skvělou kariérou a dlouholetou nejlepší kamarádkou Simonou (Tatiana Dyková), které se právě obrátil život vzhůru nohama. Simona se po rozvodu snaží vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci (Ľuboš Kostelný). Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním umělcem Viktorem (Janko Popović Volarić), pro kterého se stává múzou. Viktor je však posedlý nejen Simonou, ale i sexem, což zpočátku vypadá jako vysněný ráj… I Natáliin život nabírá nový směr. Když potká okouzlujícího podnikatele, vdovce Marka (Branislav Trifunović) a jeho dcerku, láska na sebe nenechá dlouho čekat. Jejich soužití je téměř idylické až na to, že jejich vztah je pod drobnohledem Markovy tchyně Evy (Eliška Balzerová), která byla zvyklá pomáhat s výchovou vnučky. Nyní Eva zjišťuje, že musí najít jiný smysl života, aby se cítila šťastná. Seznámení s šarmantním hudebníkem (Predrag Manojlović) by mohlo znamenat nový začátek. (Bioscop)

Jakokomedie nebo skorodrama

Rádoby komedie bez vtipných dialogů ovšem obsahuje i dramatické momenty.. nebo spíš skorodramatické. Milionkrát ohrané téma “jak s kámoškama najít chlapa” tady balancuje mezi komedií (s absencí vtipných scén i dialogů) a dramatem či vážnějším tématem (domácí násilí, alkohol, zpronevěra).

Z nepochopitelných důvodů autorka sáhla pro hlavní mužské role do jižních států (chlapci krásní, ale co ten dabing 🤯🤯🤯!!!). Hlavní ženské trio z českých vod vídám poslední dobou na plátnech stále, takže trochu změny by neškodilo.

Příliš osobní známost je celkově menší průšvih než předchozí Špindl, ale stále dostatečně velký.

Zdroj: YouTube, Bioscop

Přidejte komentář