Velké dobrodružství Čtyřlístku

Český animovaný film vytvořený k příležitosti 50. výročí legendárního komiksu Čtyřlístek. Režie se opět ujmul Michal Žabka a tentokrát zůstal u 2D formátu. 
Vizuální stránka filmu se maximálně snažila přiblížit kreslené předloze Jiřího Němečka, což je největší deviza díla a také největší rozdíl a kvalitativní posun od předchozího díla z roku 2013. 

Filmu také prospělo, že tvůrci upustili od “nových” postav jako Pribiňáček a pití rychlých špuntů a drželi se prostého dětského motivu. Nám, kteří jsme na 🍀 vyrostli a máme doma na půdě stohy časopisů, ❤️zaplesalo. 

Námět není nijak složitý. Myšpulín, Bobík, Fifinka a Pinďa se scházejí u táboráku a vyprávějí si své nejoblíbenější zážitky. Vydají se se svým domečkem na výlet, pátrají po vlkodlacích, čistí místní rybník a nadělují na Mikuláše v pekle. A každé dobrodružství má své poslání a apeluje něčím na diváky.

Dlouho mě dětský film tak nepobavil a nepotěšil. Pro mě nostalgie a už se těším, až budeme koukat s Anežkou.
Tip pro Michala Žabku na příště – nechcete zfilmovat třeba Poklad kapitána Kida nebo Trosečníky pouště… 😉 

Foto: Falcon

@anetazabkova#michalzabka@falconfilmovenovinky#myspulin#bobik#fifinka#pinda#animovanyfilm#ceskyfilm#czechmovie#czechanimation#filmblog#filmblogger#bloger#littlemoviediary

Přidejte komentář