Případ mrtvého nebožtíka

Nový film Miloslava Šmídmajera je parodií na detektivky a kriminálky, která se nebere vůbec vážně a naopak na tomto principu účelově staví, což docela funguje (na mě ne, ale kino se smálo celou dobu 🤷‍♀️).

Kvalita vtipů je sice trochu kolísavá (od extrémně trapných, za které by se Kaměnáci nemuseli stydět až po ty relativně dobré “Beatles? Proklepněte si je!”). Miloslav Šmídmajer nakonec potvrdil, že není kvalitním filmařem, nýbrž jen zaběhlým rutinérem a spíše producentem.

Na druhou stranu si umí sehnat kvalitní herce do svých projektů, ale bohužel samotné filmy jsou většinou velmi průměrné a herci to nezachrání. Výsledkem tohoto je spleť křečovitých scének, který stojí právě na schopnostech herců, kteří se prací opravdu spíše baví. 


Je to škoda, protože je to první počin tohoto druhu po dlouhé době a vyšel na prázdno. Ale věřím, že svou cílovku si určitě najde.

Foto: Falcon

#pripadmrtvehoneboztika#miloslavsmidmajer#parodie#parody#czechmovie#ceskyfilm#filmblog#filmblogger#bloger#humor😢#littlemoviediary

Přidejte komentář