Neviditelné

Francouzská komedie o čtyřech ženách, které spravují denní centrum pro ženy bez domova na předměstí. Radnice chce centrum zavřít a tak se svým způsobem pokusí přesvědčit úředníky, že je potřebné a následně i aktivně zapojit bezdomovkyně zpět do života.


Film je hlavně o naději, i když v životě to takhle asi nefunguje. Režisér Louis-Julien Petit do rolí bezdomovkyň obsadil opravdovské ženy z ulice, aby autentičnost byla zachována a udělal dobře. Režisér sám si prý problematiku nastudoval přímo “v terénu”, kde strávil nějakou dobu, aby pochopil proč a jak se žena může dostat na ulici.
Co mě trochu zaráželo, byl fakt, jakým byla prezentována “protistrana” a některé důvody, proč má být centrum zavřeno.


Například je poukazováno na to, že jsou ženy příliš rozmazlovány a že se jim následně nikdy nepodaří integrovat se zpět do společnosti. Nebo že počet integrovaných žen je velice nízký. Zkrátka, film staví sociální úřad do pozice jakýchsi totálně bezcitných idiotů, co nerozumí problému. 


Nicméně, je to celovečerní hraný film, nikoli dokument, tak si může dovolit trochu vyhraněnosti. A hlavně, je především o naději a ta se počítá. 


#neviditelne @aerofilms_cz @kino.aero#louisjulienpetit #novyfilm #komedie#francie #littlemoviediary #filmy#filmblog

Přidejte komentář