tenisové legendy

Tenisová legenda Martina Navrátilová producentem dokumentu

Na svět se rodí další ze sportovních dokumentů a tentokrát s česko-americkou účastí. Tenisová legenda Martina Navrátilová bude výkonným producentem celovečerního dokumentu o dvou dalších tenisových hvězd předchozích let.

Francouzská „Bohyně” Suzanne Lenglenová a „Americké děvče” Helen Willsová zářily na tenisových kurtech ve 20. letech minulého století.


Feministka Lenglenová a ztělesnění americké energie Willsová se staly středobodem tenisového zápasu v Cannes v roce 1926 – přezdívaného „Match of the Century“ – a v průběhu toho navždy změnily životy žen.


Dokument chce skrze originální okolorované záznamy 20. let zkoumat nastupující roli žen optikou epické bitvy těchto dvou tenisových legend.


Martina Navrátilová jako producent k filmu řekla: „Všechno byl mužský svět a tyto ženy tento sport překonaly. Sáhli po té stopě. Zasahovali do práv žen a dávali ženám právo snít. Doufat.”

Na dokumentu spolu s Martinou Navrátilovou spolupracuje i redaktor časopisu Sports Illustrated, Jon Wertheim. Ten má již s produkcí filmů zkušenost, neboť jeho kniha „Strokes of Genius: Federer, Nadal, and the Greatest Match Ever Played“ byla adaptována do celovečerního dokumentu.

„Obrovský zájem o tento projekt je příkladem toho, jak důležitá je tato událost pro historii žen všude. Tyto dvě neopěvované ženy posunuly hranice toho, co to znamenalo být ženskou.“ říká další z partnerů projektu, Sarah Sapper, MD Cornelia Street Productions.

Sportovní dokumenty vždy byly divácky hodně úspěšné (za všechny – Maradona či Senna), tak doufejme, že Martina Navrátilová není producentem filmu náhodou a dá tu správnou smeč i tentokrát.

@ AP/Cornelia Street Productions/Handel Productions/Arrow Media/Variety

Přidejte komentář