After: Polibek

Film, který šel do kin v USA s velkým očekáváním, je docela slušnou vykrádačkou už milionkrát natočených filmů.
A přitom původní příběh, resp. story, která stojí za vznikem celého filmu, je zajímavější než samotný film. 

Tento příběh o univerzitní lásce a chtíči vznikl jako fan fiction fanynky Harryho Stylese z One Direction, kterou napsala na Wattpadu a do které přenesla své představy hodné školačky Tessy a zlého chlapce Hardina Scotta alias Harryho Stylese.  Příběh měl neskutečný úspěch, z virtuálního světa byl přenesen do světa knižního a dále do filmového.


Film je v zásadě mixem mezi 10 důvody, proč tě nenávidím a Nebezpečnými známostmi z 90tých let, jen s nesmírně nesympatickými mladými herci. Hardina sice hraje nejmladší z Fiennesů, ale do kvalit svých strýčků ještě musí chvíli zrát. Tessa v podání Josephine Langdon je mile krásná, ale nepřesvědčí.

Wattpad ani knihu jsem nečetla, ani nemám tu potřebu, ale kdyby byli autoři zůstali u námětu s love story se slavným zpěvákem, sice by to bylo taky pro puboše a možná 💩, ale aspoň ne 100x opsaný příběh.

After – film se jmenuje po tom, že Tessa dělí svůj život jako „před Hardinem“ a „po“ – nevynakládá žádnou snahu dát této love story jakoukoli specifičnost. Jediná reminiscence 1D, resp Harryho, je to, že Hardin je Brit a má tetování. 
Soundtrack a lá hitparáda Óčko nebo MTV. 

Na druhou stranu, být mi 13, tak ten film miluju. ❤️

foto: kct

Přidejte komentář