Chata na prodej

Po dlouhý době hodně dobrej českej film! Cynická komedie, jejímž námětem se stal jeden z českých národních sportů – chatařství. Prodej chaty svede k poslednímu táboráku celou rodinu včetně prarodičů a partnerů dětí. A vytáhnou se staré křivdy, odhalí rodinná tajemství. Žádní velcí kostlivci to nejsou, ale každý může poznat svou rodinu, situace i hysterické výstupy jsou povědomé. Prostě typicky české chování.


Ze všeho nejvíc je totiž film charakterovou studií české mentality a jejích vad. A to podanou s humorným nadhledem. Ten humor je hořce ironický, nepitvořivý.

Co se vyloženě povedlo, byl casting. Všechny dámy v hlavních rolích byly skvělé, ale především tu na sebe po delší době výrazně upozornila Jana Synková, jejíž herecká kreace dala tušit, že filmaři by jejího talentu měli využívat mnohem častěji. Můj oblíbený architekt David Vávra při tanci s Judit Bardos působí sice jak Sheldon Cooper na tripu, ale jinak je boží! 


Další megaplus je za hudbu! Aleš Březina použil staré hitovky od sourozenců Ullrichových a do podzimní nálady to sedlo jak poklička na táborový kotlík.


#chatanaprodej #film #movie#newmovie #czech #tomaspavlicek#ivanachylkova #terezavoriskova#janasynkova #davidvavra@cinemart_filmy #littlemoviediary

Přidejte komentář