Ženy v běhu

Touha splnit poslední přání zesnulého manžela přivede matku tří dcer k odvážnému plánu: uběhnout společně maratón. Hvězdně obsazená romantická komedie Martina Horského staví před čtveřici protagonistek nástrahy nejen sportovní, ale i milostné. (Letní filmová škola).

Česká komedie, která měla premiéru už v lednu loňského roku (tedy 2019) a byla divácky tak úspěšná, že si připsala divácké vítězství v kategorii návštěvnost, se ke mě dostala až nyní. A nebylo kam spěchat. 🏃🏽‍♀️🏃🏻

Přiznejme si, komedií tohoto typu se za posledních +/- 10 let natočilo mraky, názvy jsou téměř vždy podobné až totožné a obsah je spíše blíže k odpadu.

Zde bychom se v rámci hodnocení či srovnávání žánru dostali na lepší průměr, ale stále průměr.

Námět solidní, proč ne? Jen je to všechno komplet průhledné a předvídatelné. Do třicáté minuty divák prakticky všechno odhadne. Ale to se asi očekává, že?!

Vedle postupného přicházení běhu na chuť se vše točí okolo toho, že ani jedna ze tří dcer nemá manžela/partnera a všechny by ho chtěly. A každá má jinou startovací čáru. Celé je to sázka na jistotu.

Co diváka krapet vytrhne a potěší, je rodina Terezy Kostkové, kdy nejmladší syn naivně přebírá obraty starších „někoho přeříznout“ nebo „ona to nedostala“, což vyvolává úsměvné momenty, a zejména pak přesný (snad jednou manžel) Ondřej Vetchý, který se vysmívá kondici své partnerky.

Pánové jsou tady obecně za neschopné a sexistické idioty, popř. mrzouty (viz postava Martina Hofmanna).

Ondřej Vetchý je herecky nejlepší, ale u něj to je standard a jak jsem zde již zmiňovala.. ten by dokázal pozdvihnout na Oscarový level i Instinkty JS. Ostatní dobrý v rámci přihlouplého scénáře.

A ačkoli mám velmi ráda Martina Hofmanna, tady neměl co dělat. S Veronikou K. Kubařovou prostě netvořili harmonický a sourodý pár a nic jsem jim nevěřila.

Kolem a kolem, jestli jste utahaná matka a chcete si odpočinout od řvoucího dítka, jako večerní program v TV dobrý. Ale do kina bych na to nešla.

Foto: Cinemart, video: YouTube

Přidejte komentář