Malcolm & Marie – snímek s ambicemi

Černobílý snímek Malcolm & Marie z letošního roku je rozhodně filmem s ambicemi. Zapadá do současných hollywoodských povinných škatulek a ještě u toho dobře vypadá. A to je ten problém. Malcolm a Marie mají své kvality, ale na 106 minut to není.

Anotace

Filmař Malcolm (John David Washington) a jeho přítelkyně Marie (Zendaya) se po premiéře filmu vrátí domů a očekávají reakce kritiků. Jenže v průběhu večera začnou vyplouvat na povrch tajemství jejich vztahu a jejich láska projde tvrdou zkouškou. (Netflix)

Staré téma v novém kabátě

Příběh o partnerské dvojici, která se vrací z večírku a zdánlivá banalita rozpoutá vášnivou hádku trvající celou noc, je vlastně trochu stará vesta. Za všechny zmiňme alespoň starý dobrý tuzemák – Ucho – samozřejmě neporovnatelně lepší, s mnohem větším a důležitějším přesahem.

Malcolm, režisér slavící svůj filmový triumf, se vrací se svou partnerkou Marií domů z afterparty. Marii vadí, že při děkovné řeči nezmínil i jí a z toho se odvíjí celý příběh. Oba partneři začínají vytahovat kostlivce ze skříně, obviňují jeden druhého z větších či menších pitomostí a jsou po americku emotivní. Téměř se předháněli, čí kostlivec bude chrastit víc.

Vizualita nad obsah

Zendaya jako Marie je velmi přesvědčivá stejně jako Washingtonův Malcolm. Černobílé ztvárnění snímku rozhodně přidává na kvalitě, navíc já mám černobílé filmy ráda. Celý děj filmu se odehrává v jejich domě, na minimu prostoru, divák je vlastně jako na divadle. Onen minimalistický přístup ke scénografii je vizuální dokonalý.

Co zde pokulhává je scénář a superpomaaaaaleeee tempo filmu. Ano, film, co se má dějově táhnout přes noc, vyžaduje pomalejší dynamiku, ale zde člověk usínal nebo přepínal kanály.

Malcolm & Marie by mohl být velmi snadno snímek s vysokými ambicemi, kdyby se nebral tak strašně vážně. Byl by to mnohem víc snesitelný, ba přímo jedinečný film, kdyby měl maximálně půl hodiny. Nebo měl trochu rychlejší spád či alespoň minimální zápletku. Obojí chybí. Čirá konverzačka, bohužel o ničem. Převyšuje design a vizuální stránka nad obsahem.

Zdroj: YouTube, Netflix

Recenze

Režie:
Scénář:
Kamera:
Obsazení:
Scénografie:

Summary

4.2

Přidejte komentář